Tesa Otomotiv, 1969 yılında Genel Müdürümüz Sn. Ramiz ATAOĞLU tarafından İstanbul da kurulmuş olup, günümüze kadar herzaman gelişim ve yenilikçi politikasını benimseyerek emin adımlarla yükselen firma grafiğini çizmiştir.
1969 yılında Talaşlı İmalat ve Soğuk şekillendirme atölyesi olarak üretime başlayan firmamız, 1985 yılında toplamda 4850 m2 alana sahip ve o günün teknolojilerine uygun makina parkuru ile Cevizli / İstanbul fabrikasında üretimine devam etti. 2000 yılında Kapı Mekanizmaları ve Kapı Kompanentleri üretimine başladı. 2007 yılında AR-GE ve tasarım çalışmalarına ağırlık vererek Otobüs, Midibüs ve Minibüs Kapı Sistemleri konusunda Ticari Araç Otomotiv Sanayi Firmalarına Co-Designer firma olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Artan talebi karşılamak amacıyla 2008 yılında 7000m2 alana sahip GEPOSB / Kocaeli nde modern tesisleri bünyesine katarak müşterilerinin ihtiyaçlarına daha kısa sürede cevap vermektedir..

Otomotiv sektörünün sayılı firmaları arasında olan ANADOLU ISUZU, OTOKAR, CHRYSLER, BEDFORD ve BELDESAN başta olmak üzere daha bir çok firmalara hizmetleri bulunup çalışmalarımızın her aşamasında en etken faktör KALİTE ve MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ gelmektedir.

Türkiye'nin ve Dünya nın önde gelen firmaları; çözüm ortağı olarak Tesa otomotiv'i tercih ediyor.